Agroturystyka Siedlisko Ciszy – pomysł na wyjazd z jogą w tle

Agroturystyka na Dolnym Śląsku

Są takie dni, a nawet tygodnie, że potrzebuję pełnego relaksu. Takiego oderwania się od wszystkiego. Dotychczas jechałam na dzień w góry i próbowałam skupić swoją uwagę na przyrodzie i doznawać „kąpieli leśnych”. Jednak ostatnimi czasy nic to nie dawało. Ba nawet wolałam spędzić weekend przed telewizorem niż gdzieś się ruszać. „Kąpiele leśne” nie spełniały swojego zadania. Jesteście ciekawi co zastąpiło mi kontakt z naturą?

Weekendowe wyjazdy jogowe, to właśnie na ten rodzaj weekendowego relaksu ostatnio zachorowałam. Zaczęło się od przypadkowo napotkanego na facebooku wydarzenia. Wyjazd polegał na codziennym ćwiczeniu jogi, jedzeniu wegańskiego jedzenia i medytacjach. Było tak świetnie, że od tamtego czasu zaczęłam regularnie jeździć na tego typu wyjazdy

Pierwszy wyjazd jogowy miałam przyjemność spędzić w Agroturystyce Siedlisko Ciszy w Górach Bystrzyckich. Jest do duży dom na wzgórzu ze stodołą przerobioną na salę do jogi. Na miejscu można skosztować najlepszej kuchni według 5 przemian, która zachwyca smakiem.

Agroturystyka siedlisko ciszy
Budynek główny Ośrodka

O agroturystyce Siedlisko Ciszy

Agroturystyka Siedlisko Ciszy składa się z dwóch budynków. Pierwszy przy wjeździe to odremontowana stodoła w której mieści się wyremontowana sala do jogi. Co najlepsze jest ogrzewana stylizowanym mosiężnym piecem na drewno. Podczas zajęć pachnie pięknie.
Drugi budynek, to miejsca noclegowe. Na najniższym piętrze znajduje się kuchnia z jadalnią. To tutaj podawane są najpyszniejsze wegetariańskie posiłki. W samej jadalni znajdują się kanapy stojące naprzeciwko kominka.

W ofercie tego miejsca znajdziecie pokoje:

  • jeden sześcioosobowy,
  • jeden czteroosobowy,
  • jeden trzyosobowy,
  • trzy dwuosobowe.
Atmosfera w agroturystyce Siedlisko Ciszy
Seter Szkocki mieszkający w Agroturystyce Siedlisko Ciszy, Międzylesie

Historia agroturystyki

Agroturystyka Siedlisko Ciszy jest prowadzona przez małżeństwo, które przez wiele lat własnymi siłami remontowali podupadający budynek. To miejsce charakteryzuje cisza, spokój i brak zasięgu. Już tuż za rogiem rozpościera się piękny widok na góry.

Ona z wykształcenia filolog. Kiedyś prowadziła antykwariat.Resztę eksponatów można zobaczyć na pokojowych ścianach. To właśnie w weekendy przyjeżdżała z Nim, by łatać dziurawy dach, ratować stary strop. Teraz gotuje najpyszniejsze jedzenie na świecie. Żadna restauracja jej nie dorównuje. 

On rzemieślnik. Po przeprowadzce odkrył w sobie artystę-rzemieślnika. Od tej pory zajmuje się wytwarzaniem mebli, misek, desek i miliona innych rzeczy. Jest wielbicielem seterów szkockich. Jeden z nich spaceruje po posesji doglądając czy wszyscy mieszkańcy i przyjezdni mają się dobrze.

Natura w agroturystyce Siedlisko Ciszy
Widok na góry z polany nieopodal ośrodka, Kotlina Kłodzka

Co można robić podczas wizyty w Siedlisku Ciszy?

W okolicy Siedliska Ciszy znajdziecie rozległe polany i lasy na piesze wycieczki. Jeśli nie przyjedziecie na jogę tylko na zwyczajny weekend, to będziecie mieć czas by odwiedzić:

  • szczyt Śnieżnik
  • Kotlina Kłodzka
  • Ścieżka historyczno przyrodnicza „Śladem opuszczonej wsi Czerwony Strumień”
  • szczyt Igliczna
  • Czeskie miasteczko 
  • Ośrodek narciarski Dolní Morava

Jeśli chcielibyście zrelaksować się tak jak ja w tym miejscu to listę wydarzeń jogowych znajdziecie tutaj:

[zobacz wydarzenia >>]

Ja miałam możliwość odwiedzenia tego ośrodka podczas wyjazdu organizowanego przez FitJoginów.

Mam nadzieję, że zainteresowałam Was tym tematem. Może sami wybierzecie się na totalny relaks w Agroturystyce Siedlisko Ciszy.