Gdzie na dobrą kawę w Barcelonie

kawiarnie w Barcelonie

Barcelona jak długa tak szeroka pełna jest kawiarni, restauracji i miejsc z tapasami. Ale jeśli jesteś osobą, która nie zadowoli się byle kawą ze Starbucksa – rzuć okiem na ten wpis. Znajdziesz w nim 20 kawiarni z specialty coffee. Sama zdążyłam wpaść tylko 2 miejscówek. A cały materiał opracowałam na podstawie mini przewodnika „Walk with me” by All Those.

1. Animal Coffe Bar

Kawiarnia prowadzona jest przez kawowych pasjonatów. Można usiąść przy jednym z dużych okien i poczuć lokalny klimat. Animal Coffe Bar serwuje kawę z barcelońskiej palarni „Nomad”.
 
Adres: Calle Avenir 44, Barcelona
Godziny otwarcia: 8.00 – 16.30 
 
 

2. Syra Coffee

Dobra kawa i świeże ciasta – tak można prosto opisać Syra Coffee. W kawiarni kupicie kawę na wynos, bo w samym lokalu jest bardzo mało miejsca do siedzenia. Kawę poda wam przeszkolony barista.
Do Syra Coffee kawę dostarcza palarnia Onna.
 
Adres: Siracusa 13, Barcelona
Godziny otwarcia: 8.00 – 18.00

3. Onna Coffee

Onna Coffe to palarnia i kawiarnia w jednym. Jej właścicielem jest Anahi pochodząca z Kostaryki. W Onna Coffee wypalana i parzona jest tylko kawa z jej rodzimego kraju. Oprócz kawy możecie też tutaj coś przekąsić, zjeść śniadanie lub brunch.
 
Adres: Carrer de Santa Teresa 1, Barcelona
Godziny otwarcia: 8.00-19.30
 
źrodło: facebook.com/ChichaLimona/

 

4. Chicha Limona

Chicha Limona to miejsce gdzie możecie napić się dobrej kawy, zjeść śniadanie, obiad i nie tylko. Serwują typowe hiszpańskie potrawy. 
Kawę dostarcza do Chica Limona – palarnia Nomad.
 
Adres: Pg. Sant Joan 80, Barcelona
Godziny otwarcia: 9.30 – 1.00
 
Zwiedzone – polecam <3!

5. El Petit Princep

Wspaniałe miejsce do napicia się kawy i przegryzienia świeżego ciasta. Kawiarnia współpracuje głównie z katalońską palarnią kawy „Right Side”. Na miejscu możecie też zjeść śniadanie i lunch 🙂
 
Adres: Gran Vía de Les Corts Catalanes, 677, Barcelona
Godziny otwarcia: 8.00 – 20.00
 

6. Satan’s at Casa Bonay

Kawiarnia mieści się w hotelu. Została podzielona na 2 przestrzenie. Pierwsza, mniejsza – można w niej kupić kawę na wynos. Druga sala, dużo większych rozmiarów. Można w niej napić się kawy, drinka i zjeść coś dobrego od znanego kucharza Estanis’a Carenzo.
 
Adres: Gran Vía 700, Barcelona
Godziny otwarcia: 7.00 – 18.00
 
My niestety nie zdążyliśmy tutaj wpaść przed zamknięciem 🙁

7. Caravelle

Miejsce to słynie głównie  z brunchów, choć możecie tutaj wpaść także na lunch, kolację czy tylko kawę. A jeśli chodzi o czarny trunek, to w Caravelle napijecie się ziaren wypalonych w palarni Nomad. Oprócz zwykłej małej czarnej w tym miejscu możecie wypróbować Cold Brew. A jeśli wolicie cappucino, to tylko z lokalnym mlekiem, które przyjeżdża prosto z farmy znajdującej się w  L’Ametlla Del Valles.

Adres: Carrer Pintor Fortuny 31, Barcelona
Godziny otwarcia:

  • Pn: 9.30 – 17.30
  • Wt-śr: 9.30 – 01.00
  • Sob: 10.00 – 01.00
  • Nd: 10.00 – 17.30
Cały przewodnik zawierał 20 kawiarnii.W tym wpisie opisałam dla was tylko kilka wybranych. Tak aby zostawić wam pole do odkrycia Barcelony. Bo czasem fajnie jest poszwendać się po wąskich uliczkach i odkryć coś ciekawego. A jeśli znacie jeszcze jakąś ciekawą kawiarnie- piszcie w komentarzach. Chętnie odwiedzę ją następnym razem 🙂