Gdzie na dobrą kawę w Pradze

Kawiarnia w Pradze

Jeśli planujecie chociaż jedno popołudnie spędzić w pięknej Pradze, to na pewno będziecie potrzebowali chwili przerwy. Wytchnienia przy dobrej kawie lub kawałku ciasta. I mam dla was dobre miejsce na taki właśnie pitt spot. Zapraszam was jednej z kawiarni od Doubleshot.

Doubleshot to czeska grupa ludzi, która powstała w 2007 roku. To właśnie wtedy Ci kawowi entuzjaści pierwszy raz zorganizowali własne spotkania typu cupping, treningi baristów czy w latte arcie. Rozpoczęli też swoją działalność jako ewangeliści kawy wysokiej jakości, przekonując do niej restauratorów, hotele i kawiarnie. Doubleshot podchodzi do kawy jak do produktu kulinarnego. O co im chodzi? Tak jak idziecie do dobrej restauracji i smakujecie ekskluzywnych potraw. Próbujecie smaku każdego składnika dań – tak właśnie Doubleshot podchodzi do kawy. Nie chodzi o to, aby szybko machnąć kawę, zalać ją mlekiem i zasypać cukrem. W ich kawie możecie poczuć różne aromaty. Te owocowe, cytrusowe, czy orzechowe 😉 W 2010 roku powstała palarnia, która rozpoczęła produkcję kawy pod marką Doubleshot. A więcej historii możecie poznać tutaj [link]. 

Kawiarnia specialty w Pradze
Můj šálek kávy, Praga

Aktualnie Doubleshot ma kawiarnie w 3 lokalizacjach:

 • Můj šálek kávy (Křižíkova 105, Praga)
  godziny otwarcia:
  Pn-Sob: 9.00 – 22.00
  Niedz: 10.00 – 18.00
 • Alza Café (Jateční 33a, Praga)
  godziny otwarcia:
  Pn-Ndz: 8.00 – 20.00
 • Místo (Bubenečská 284/12, Praga)
  godziny otwarcia:
  Pn-Sob: 9.00 – 22.00
  Niedz: 10.00 – 18.00
Kawiarnia w Pradze
Můj šálek kávy, Praga

 Podczas ostatniej wizyty odwiedziłam kawiarnię Můj šálek kávy. Na młynku była Kolumbia, Etiopia i Kenia. Oprócz zwykłego espresso w karcie można było wybrać cappucino, latte. Ale znalazło się co nie co dla prawdziwych kawoszy. Możecie zamówić tutaj zamówić dripa i aeropressa. I oczywiście wybrać do niego kawę, która wam będzie smakować. A dla tych, którzy chcieliby spróbować każdej z kaw, w menu znajdziecie ciekawą propozycję – „tasting flight”. Zamiast deski piw, dostaniecie coś w stylu deski 3 kaw do posmakowania.  Dla tych, którzy nie lubią kawy, znajdą tutaj dla siebie herbatę, lemoniadę i szeroki wybór deserów. Kawiarnia w swojej ofercie ma też menu lunchowe, które z chęcią spróbowałam i było pysznie. Jeśli próbowaliście kiedyś kawy od Doubleshot dajcie znać w komentarzach jak wam smakowała 🙂