Jaki strój kąpielowy wybrać na surfing

To wcale nie jest łatwy wybór 😉


źródło: Stas Kulesh by unsplash.com
W tym roku miałam tą przyjemność szukania nowego stroju kąpielowego. Znowu stanęłam przed wyborem czy kupić coś modnego czy coś co będzie praktyczne. Szczęście w nieszczęściu postawiłam na wygodę. Poniżej znajdziecie punkty, którymi kierowałam się przy wyborze nowego stroju kąpielowego do surfingu. 

1. Kształt i forma miseczek  

Jeśli chodzi o górę stroju, to ważne jest, aby miseczki dobrze trzymały biust. Tak, aby podczas upadków do wody nigdy nic wam nie wypadło przypadkiem. Dlatego ja postawiłam na bikini, ale takie które dobrze i szczelnie opinają piersi.

2. Przytwierdzenie miseczek do paska pod biustem

Oprócz dobrze dopasowanych misek powinno się zwracać uwagę czy są one na stałe przytwierdzone do sznurka pod biustem. Są przecież modele, w których miseczki można obracać dookoła klatki piersiowej. I właśnie przez nieprzymocowanie miseczki do biustu pierś także może sobie wyskoczyć na papieroska. Uwierzcie mi nie jest to komfortowa sytuacja – przynajmniej dla mnie ;) Dlatego dotychczas stawiałam i dalej stawiam na bikini z przyszytymi miseczkami na stałe.

3. Dopasowanie stroju do szerokości klatki piersiowej

Jeśli wybierzecie stanik z zapięciem a nie wiązany, dzięki czemu nie będziecie mimożliwości regulacji – porządnie dopasujcie obwód. Na pewno pamiętacie z dzieciństwa skakanie do basenu na bombę i orient czy przypadkiem stanik nie jest na szyi. A na początku nauki surfingu będziecie upadać. Będziecie ciągle upadać do wody.

4. Krój majteczek

W wyborze ubrań kieruję się wygodą. A gdy uprawiam sporty nie lubię gdy coś mi się wpija, gdzieś wchodzi lub spada. Dlatego szukając majteczek od stroju kąpielowego wybieram standardowy krój. Nie wycięty mocno z nie za płytkim stanem. Tak w sam raz.

5. Kolor stroju

Taki żarcik 😉 Kolor czy print wybierajcie taki jaki się wam podoba. U mnie to jest różnie, zależy od humoru i chrapki na dany kolor.
W tym roku planowałam zakupić strój na bonprix.pl, ale przez przypadek zajrzałam na zalando i tam moja ulubiona marka miała idealny strój kąpielowy. Oczywiście od razu go zakupiłam.
Strój, który kupiłam:
zalando.pl  | Twintip Performance
cena: 120 zł
źródło: zalando.com

 

Strój kąpielowy, który planowałam kupić, ale zrezygnowałam.
bonprix.pl
cena: 54,99 zł + 65,98 zł
źródło: bonprix.pl
PS
Mój chłopak zapytał się mnie dlaczego kobiety kupują nie do końca wygodne stroje kąpielowe. I aż się zawiesiłam. Czy dla nas ważniejsza jest moda i lans przed innymi kobietami, że mamy najmodniejszy lub najbardziej indywidualny strój?