Jaki strój kąpielowy wybrać na surfing

Strój kąpielowy na surfing

Przed Wami pierwszy wyjazd surfingowy i nie do końca wiecie jak się do niego przygotować? We wszystkich szkółkach surfingowych dostaniecie piankę surfingową, jednak był on noszony przez wiele osób przed Wami. Dowiedzcie się jak wybrać strój kąpielowy, by podczas lekcji surfingu było Wam wygodnie.

Spis treści:

W tym roku miałam tą przyjemność szukania nowego stroju kąpielowego. Znowu stanęłam przed wyborem czy kupić coś modnego czy coś co będzie praktyczne. Szczęście w nieszczęściu postawiłam na wygodę. Poniżej znajdziecie punkty, którymi kierowałam się przy wyborze nowego stroju kąpielowego do surfingu. 

1. Kształt i forma miseczek

Jeśli chodzi o górę stroju, to ważne jest, aby miseczki dobrze trzymały biust. Tak, aby podczas upadków do wody nigdy nic wam nie wypadło przypadkiem. Dlatego ja postawiłam na bikini, ale takie które dobrze i szczelnie opinają piersi.

2. Przytwierdzenie miseczek do paska pod biustem

Oprócz dobrze dopasowanych misek powinno się zwracać uwagę czy są one na stałe przytwierdzone do sznurka pod biustem. Są przecież modele, w których miseczki można obracać dookoła klatki piersiowej. I właśnie przez nieprzymocowanie miseczki do biustu pierś także może sobie wyskoczyć na papieroska. Uwierzcie mi nie jest to komfortowa sytuacja – przynajmniej dla mnie 😉 Dlatego dotychczas stawiałam i dalej stawiam na bikini z przyszytymi miseczkami na stałe.

3. Dopasowanie stroju do szerokości klatki piersiowej

Jeśli wybierzecie stanik z zapięciem a nie wiązany, dzięki czemu nie będziecie mieć możliwości regulacji – porządnie dopasujcie obwód. Na pewno pamiętacie z dzieciństwa skakanie do basenu na bombę i orient czy przypadkiem stanik nie jest na szyi. A na początku nauki surfingu będziecie upadać. Będziecie ciągle upadać do wody.


Czytaj więcej artykułów o surfingu >>>


4. Krój majteczek

W wyborze ubrań kieruję się wygodą. A gdy uprawiam sporty nie lubię gdy coś mi się wpija, gdzieś wchodzi lub spada. Dlatego szukając majteczek od stroju kąpielowego wybieram standardowy krój. Nie wycięty mocno z nie za płytkim stanem. Tak w sam raz.

5. Kolor stroju

Taki żarcik 😉 Kolor czy print wybierajcie taki jaki się wam podoba. U mnie to jest różnie, zależy od humoru i chrapki na dany kolor.

W tym roku planowałam zakupić strój na bonprix.pl, ale przez przypadek zajrzałam na zalando i tam moja ulubiona marka miała idealny strój kąpielowy. Oczywiście od razu go zakupiłam.