Oaza wśród kamienic. Poznaj Parc de la Ciutadella w Barcelonie

Jest takie miejsce w Barcelonie, gdzie po kilkugodzinnym zwiedzaniu centrum, możecie wyłożyć się na trawie. Możecie też zapomnieć o zgiełku nowoczesnego miasta. Tak właśnie można o pisać pokrótce Park de la Ciutadella. Oczywiście w Barcelonie.
Brama wejściowa do parku

Gdy planowałam naszą wycieczkę do Barcelony, pomyślałam, że będzie to dobre miejsce na chwilę odpoczynku. Bo przecież przemierzyliśmy i Barri Gotic i Port. Ale park przerósł moje oczekiwania. Bo był po prostu przepiękny.

Palmy w barcelońskim parku

Jak to w Hiszpanii part jest wypełniony palmami różnej wielkości i tak na prawdę to prawie tylko one były zielone w lutym. Pozostałe drzewa albo były łyse, albo dopiero pączkowały. Ale za to w pewnych miejscach trawniki były usiane stokrotkami.

Park de la Ciutadella, to nie jest tylko zwykły park z drzewami i chodnikami. Znajdziecie w nim zoo (coś dla osób z dziećmi ;)), Parlament Kataloński oraz Mamuta. Takiego stojącego na trawniku. 

Plaça de Joan Fiveller
Gdybym była botanikiem, to bym wiedziała co to za ciekawe drzewa. Ale nie jestem. Możecie za to przyznać, że wyglądają imponująco.
W parku znajdują się dwa jeziorka, przy których można odpocząć. I jakbyście mogli się domyślić – na moją wizytę jeden z nich był w remoncie 😉 Ale ten drugi był imponujący. A w środku niego znajdowała się Cascada Monumental.

Cascada Monumental
Choć sam monument wygląda dość barokowo, powstał dopiero w XIX wieku. I nie ma co mówić – robi wrażenie. Tuż pod nim znajduje się fontanna z pływającymi kaczkami, które wiedzą kiedy robi się im zdjęcia. A do tego wyciągają szyję do góry, aby wyglądać jeszcze bardziej dostojniej. Jestem tego pewna, że nauczyły się tego od nastolatków, którzy po lekcjach przychodzą do parku robić sobie selfie.

Barcelońska kaczka

W Park de la Ciutadella znajdziecie także:

  • zamek trzech smoków (Castell dels Tres Dragons),
  • muzeum Martorell.

A nieopodal znajdziecie Łuk Triumfalny 🙂

Arco de Triunfo de Barcelona