Surf Inc – poznaj polską markę odzieżową stawiającą na ekologię

polska odzież surfingowa

Hel, niby taki wąski pasek na samym skraju Polski. A jednak tak wielki wpływ wywiera na rozwój całego wachlarza sportów wodnych. Na początku wiedziałam, że to centrum kite surfingu. Potem doszedł zwykły surfing. Na końcu sup. Nie dziwota, że co raz więcej marek około surfingowych powstaje w Polsce. Tym razem opowiem Wam o marce Surf Inc.

Na Surf Inc trafiłam przypadkiem jakiś czas temu. Jakoś tak wyświetlił mi się pewnie na fejsie. Po prostu. Od razy zaintrygował mnie prostymi krojami w klasycznych kolorach. Powiedziałabym, że ma bardziej męską energię. Wszystko chyba przez te surowe materiały. Miękkie lecz proste. Do tego jest to polska marka. Surf Inc ma też swoją własną grupę sportowców zajmujących się surfingiem, kite surfingiem, skateboardingiem i wakeboardingiem. To właśnie ich zobaczycie na zdjęciach kampanijnych i w e-sklepie.

strój kąpielowy surfInc
laced swimsuit – 199 zł

Filozofia Surf Inc – zrównoważony rozwój

Od dłuższego czasu w mediach trąbią o zanieczyszczeniu środowiska, wszechobecnym zaśmieceniu mórz plastikiem. Do tego ocieplenie klimatu, topniejące lodowce i susze. Dzięki mediom dużo osób powoli zaczyna się budzić. Jednak dalej większość nie zważa na to co się dzieje. Są nawet jednostki, które uważają że to wszystko ściema. Dlatego też cieszę się, że są takie marki, które pokazują swoją troskę o naturę i naszą przyszłość.


Taki właśnie jest Surf Inc.

Po pierwsze, używa ekologicznych opakować już od etapu podróży ciuchów z fabryki. Produkty są zapakowane albo w koperty albo w papierowe worki. Oczywiście z recyklingu.
Po drugie metki na produktach także są papierowe. Nie mają nadruków, są na nich odbite pieczątki.
Po trzecie – polska produkcja. Produkty marki są szyte w u nas kraju.

sukienka dla surferki
ethereal dress olive – 259 zł

Materiały są wykorzystywane do produkcji odzieży

Niewiele Wam mówię o sobie na blogu. Jednak w codziennych moich wyborach odzieżowych wybieram tylko naturalne materiały. Głównie stawiam na bawełnę, wiskozę i skórę. To w nich moja skóra czuje się najlepiej. Nic się nie poci, nic się nie obciera.

Za to marka Surf Inc wybierając materiały, z których potem uszyje ubrania,  kieruje się jakością i trwałością. Dodatkowo tkaniny posiadają certyfikat Oeko-Tex, co oznacza że są wolne od  pestycydów, chlorofenoli, formaldehydu, barwników alergizujących, zabronionych barwników azowych i ekstrahowanych metali ciężkich i innych. Substancje te mogą znajdować się przędzach, półproduktach i produktach tekstyln

bluza dla surfera
zip hoodie – 299 zł
grey tee – 109 zł
merino beanie – 149 zł

A jakich dokładnie materiałów używa Surf Inc?

Bluzy i dresy

Do ich uszycia stosowana jest bawełna premium 280g (90%) i poliester (10%). Dzianina ta jest specjalnie wyprodukowana dla Surf Inc. By materiał był bardziej przyjemny w dotyku, został uszlachetniony poprzez enzymowanie, a potem silikowanie, by utrwalić efekt.

Męskie koszulki, topy i longi

Są wykonane w 100% z bawełny 150-170g, czyli są cieńsze od bawełny powyżej. Została ona także dodatkowo zmiękczona. Wszystko po ty by bawełna delikatnie otulała naszą skórę.

Board shorty

Tkanina 160g  Repreve. Elastyczna, lekka i szybkoschnąca. A do tego wykonana w 100% z butelek z recyklingu.

longsleeve dla surfera
boards longsleeve – 139 zł

Damskie topy i koszulki

Wykonane są w 100% bawełny płomykowej 170g. Dzięki wykorzystanemu materiałowi topy są lekkie, mocne lecz przewiewne. Idealne na gorące dni.

Sukienki

160g modal (70%) i poliester (30%). Sukienki są miękkie, lekkie, a skóra oddycha.

Koszule

Wykonane są z lnu dzięki czemu są lekkie, przewiewne. Idealne na lato. 

Poncho

400g bawełna frotte. Super szybko wchłania wodę, dzięki czemu jest jednym z lepszych materiałów wykorzystywanych do tych produktów. 

Czapki

Bani wykonane są z 100% wełny merynosa. Jest ona miękka, miła dla skóry. Do tego ciepła.

Poniżej zobaczycie pozostałe produkty dostępne z kolekcji 2019. 

Surf Inc kolekcja 2019

odzież dla surferki
ethereal dress black – 259 zł
classic tee – 109 zł
linen shirt – 279 zł
odzież dla surfera
no comply shorts – 219 zł
sand feet hoodie – 289 zł
odzież na plażę
sweatshirt heather grey – 249 zł
merino beanie – 149 zł
fedora hat – 219 zł
wyluzowane ubrania na surfera
tank top fin – 109 zł
denim shirt – 239 zł
5 panel hg – 129 zł

 Surf Inc możecie znaleźć w internecie tutaj >>