Dom Tkacza – klimatyczne miejsce u stóp Gór Sowich

Klimatyczny nocleg na Dolnym Śląsku - Dom Tkacza

Są takie chwile kiedy każdy z nas potrzebuje chwili wytchnienia. Jednak nie ma siły jechać gdzieś daleko. Za nim człowiek wróci z pracy do domu w piątek i spakuje się, często jest już  przynajmniej po 18.00. Brakuje czasu by dojechać do Zakopanego czy w Beskidy z naszego Wrocławia. Dlatego gdy poszukuję jakiegoś miejsca na weekend ograniczam się do Dolnego Śląska. Tym razem pokażę Wam unikalne miejsce w Górach Sowich z wyjątkowym rzemieślniczym klimatem. Idealne na weekendowy wypad!. 

Pewnego październikowego dnia kupiłam magazyn „To Twój moment” i dzięki niemu poznałam koncepcję kąpieli leśnych. Od razu zapragnęłam pojechać w góry i zanurzyć dłonie w leśnym szumie. Rzuciłam temat do męża – jedziemy w góry! I tak rozpoczęło się poszukiwanie noclegów na bookingu. Chciałam, aby było blisko i klimatycznie. Tym razem nie miałam nastroju na nowoczesne wnętrza. Pewnego dnia Kuba (Pan Mąż) znalazł ciekawy nocleg w Górach Sowich – Dom Tkacza. Rezerwacja zrobiona – jedziemy! 

Lokalizacja 

Dom Tkacza znajduje się jedyne 70 km od Wrocławia. Wystarczy 60 minutowa podróż autem i już jesteście na miejscu.  Gdy dojechaliśmy do Pieszyc, było kompletnie ciemno. Oczywiście przegapiliśmy bramę naszego pensjonatu. Jednak po szybkim ogarnięciu tematu zawróciliśmy i już zajechaliśmy pod Dom Tkacza. 

Historia Domu Tkacza

Dom Tkacza to obiekt wybudowany w 1750 roku. Położony u podnóża Gór Sowich graniczy z bystrą rzeką, która kiedyś mogła napędzać ten dom do życia. W przeszłości budynek zamieszkiwali Tkacze, którzy na parterze trudnili się swoim zawodem. Do dnia dzisiejszego w jadalni stoi gotowe do pracy krosno, nici i dywany. A jeśli marzy Wam się zostanie Śpiącą Królewną, znajdzie się także kołowrotek i wrzeciono.

Po zaparkowaniu na podjeździe przywitają Was piękne, błękitne drzwi po których uchyleniu dostrzeżecie zabytkowe wnętrze Domu Tkacza.

klimatyczne miejsce na weekend

Klimatyczne wnętrza Domu Tkacza

Wnętrze budynku zostało niedawno odrestaurowane. W całym pensjonacie zachowano zabytkowy charakter pomieszczeń. Podłogi są drewniane, trzeszczą pod każdym krokiem. Każdy mebel został dobrany ze szczególną uwagą.

Cały parter w budynku jest przeznaczony do użytku Gości. Jako że Dom Tkacza nie oferuje śniadań, można skorzystać z rana z zabytkowej kuchni. Gospodarze zapewniają świeży chleb, wiejskie jajka, masło i świeżą oliwę. Myślę, że wszystkie te składniki, razem z dostępną na miejscu kawą czy herbatą, wystarczą na zrobienie pożywnego posiłku. Tylko, że trzeba go sobie samemu ugotować. Ale w takim otoczeniu, to sama przyjemność.Klimatyczny nocleg na weekend
Wnętrze kuchni w Domu Tkacza, Pieszyce

Weekendowy wypad większą ekipą

Jeśli szukacie miejsca na weekendowy wyjazd dla większej grupy, to spokojnie możecie wynająć cały dom. Tym bardziej, że z tyłu domu znajdziecie murowanego grilla, stół i krzesła zrobione z pieńków. 

W Domu Tkacza możecie wynająć pokoje w cenach mniej więcej 250 zł za pokój. W zależności od pokoju i miesiąca ceny różnią się. Szczegóły możecie poznać tutaj:

www.domtkacza.pl/pokoje

W niektórych pokojach znajdziecie nawet wannę! 

weekendowe grillowanie na łonie natury
Miejsce do grillowania w Domu Tkacza

Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłam Wam w temacie szukania miejsca z klimatem na weekend. Dajcie znać czy odwiedziliście Dom Tkacza i czy się Wam podobało!